Неділя, 28.04.2024, 23:24

На березі Вари стоїть село,

Заквітчане вишневими садами,

Це – Буда-Вороб’ївська, і воно,

Завжди своїми славилось синами.

У нас в селі талановиті й щедрі люди,

Гостей стрічають радо повсякчас.

Чи є іще де небудь в білім світі,

Такі прекрасні люди, як у нас?

У нас Вара в різноголоссі пташім,

Кують зозулі довгії літа.

І хто хоч раз побув у нашім краї,

Сюди іще і ще раз завіта.

Ось на такі рядки надихає рідне село Буда-Вороб’ївська, яке розташоване за 37 кілометрів від районного центру і за 25 кілометрів  від залізничної станції Угли.

Перша письмова згадка про наше село датується 1859 роком. Село було засноване мешканцями села Вороб’ївка. Вони заснували поселення, яке теж назвали Вороб’ївка, але два населених пункти не могли існувати з однією назвою, тому до слова Вороб’ївка додали „Буда”, що означає „поселення”.

Школа в селі Б-Вороб’ївська почала функціонувати з 20-тих років минулого століття. Найбільше учнів навчалося в 60-х роках, початкові школи діяли ще в п’яти населених пунктах: в Красному Хуторі, Димусовому, Ямному, Великому Гаї, Андріївці. У 1972 році у школі навчалося 164 учні. З 1994 році кількість учнів почала зменшуватись і в цьому році вже є, на жаль, два класи, в яких навчається лише по три учні. У 2011 році Б-Вороб’ївська зош І-ІІ ступенів була реорганізована в Б-Вороб’ївський НВК. У період з 1953 по 2014  рік у школі працювало 124 учителі, очолювало школу 8               директорів.